GKRY Dışişleri Bakanlığının ülkemizde öğrenim gören Nijeryalı öğrencilere ilişkin yaptığı açıklama gerçekleri çarptırmaktadır
Date Added: 31 Ağustos 2022, 12:37

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Dışişleri Bakanlığının ülkemizde öğrenim gören Nijeryalı öğrencilere ilişkin yaptığı açıklama, Rum liderliğinin tek amacının gerçekleri çarptırarak, ülkemiz ve Türkiye Cumhuriyeti’ni karalamak olduğunu göstermektedir.

Bugüne kadar yürütülen tüm müzakere süreçlerinin akamete uğramasının baş mimarlarından olan GKRY Dışişleri Bakanlığının dezenformasyona başvurması şaşırtıcı değildir.

GKRY Dışişleri Bakanlığının, Kıbrıs Türkleri’nin ekonomik kalkınmasına yardımcı olan her adımı engellemeye yönelik bir misyonu bulunmaktadır. Bu misyonu çerçevesinde, yabancı öğrencilerin huzur içerisinde yaşadıkları ülkemizin yüksek eğitimdeki başarısını her zaman baltalamaya çalışmaktadır.

Rum tarafı, düzensiz göç konusunu, ülkemiz ve Türkiye’yi mesnetsiz iddialarla karalamak içim istismar etmektedir. GKRY, konuyu kendi menfaatine kullanmayı öncelik haline getirmiştir. Bu nedenle, KKTC ve GKRY’ni de etkileyen küresel bir zorluk olan düzensiz göç konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın yaptıkları yapıcı öneriye olumlu cevap vermemektedir.