11.Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi yapıldı
Date Added: 08 Kasım 2021, 11:52

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 11. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi dün düzenlendi.

Dışişleri Bakanlığı himayelerinde Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü tarafından organize edilen klasik otomobil rallisi, Dışişleri Bakanlığı önünde düzenlenen etkinlikle yapıldı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun da katıldığı etkinliğe, 70’in üzerinde araç katıldı.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi ana sponsorluğunda düzenlenen Cumhuriyet Klasik Otomobil Slalom Yarışı ve Cumhuriyet Klasik Rallisi, üç saat sürdü.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, ralliye katılan herkese arızasız ve kazasız bir yarış temenni etti.

Sucuoğlu,Uluslararası katılımla gerçekleşen rallide herkese başarılar dileyerek, Almanya ve Türkiye’den katılımın olduğu etkinliğin güzel ve zevkli bir etkinlik olduğunu, daha önce bir yarışa kendisinin de katıldığını anlattı.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu da, rallinin 11 yıldır büyük bir başarıyla hayat bulduğunu ifade ederek, KKTC’nin 38. Kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ralliye katılanlara başarılar diledi.

Rallinin ülkedeki en popüler etkinliklerden biri haline geldiğini ifade eden Ertuğruloğlu, bir kez kendisinin de bu etkinliğe katıldığını, yarışa katılmak için kendisine verilen aracın yolda benzininin bittiğini, ancak yarışı yine de bitirdiğini anlattı.