20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı tören ve etkinliklerle kutlanıyor

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 47. Yıldönümü düzenlenecek tören ve etkinliklerle kutlanacak.
Düzenlenecek tören ve etkinliklere, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet de katılacak.
Kutlama programı, bugün saat 09.00’da 21 pare top atışı ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın BRT’den yaptığı konuşmayla başladı.
Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali, 17-19 Temmuz tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Stadyumunda yapılıyor.
KKTC Basketbol Milli Takımı ile Kırgızistan Basketbol Milli Takımı Müsabakası da bugün gerçekleştirilecek.
20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde yapılan Şafak nöbeti, 19 Temmuz’u 20 Temmuz’a bağlayan gece Yavuz Çıkarma Plajı’nda gerçekleştirilecek.
20 Temmuz Salı günü Lefkoşa’daki ilk tören Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek. Tören, çelenklerin Şehitler Anıtı’na konulmasıyla başlayacak.
Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki geçit töreni ise saat 09.00’da başlayacak. Tören Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yapacağı konuşmaların ardından resmi geçit ile tamamlanacak.
Bakanlar Kurulu’nun “Tehlikeli Bulaşıcı Hastalık” olarak ilan ettiği koronavirüsle (COVİD-19) ilgili aldığı tedbirler çerçevesinde, tüm tören ve etkinliklerde sosyal mesafe ve maske takılması kurallarına uyulması zorunlu olacak.