Akıncı: “Bu şekilde bir statüko, Kıbrıs Türkü’nün, özellikle gençlerin hayrına değil”
Date Added: 07 Temmuz 2015, 10:53

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, iki tarafın halkının da olumlu bulacağı bir yapı kurup, kararlılıkla referanduma götürmenin önemine değinerek, “Bu şekilde bir statüko Kıbrıs Türkü’nün, özellikle de gençlerin hiç hayrına değildi” dedi
Cumhurbaşkanı Akıncı dün bir kabulünde, Kıbrıs’ta iki tarafın da eşitliğini ve güvenliğini temin edecek kalıcı bir barış için uğraştıklarını söyledi. Akıncı, 1968’den bugüne geçen 47 yıllık bir süreçte bu sorunun konuşulduğunu ve hiçbir konunun bunca zaman sürüncemede kalamayacağını kaydetti.
Önemli olanın, artık kararlılıkla referanduma götürülecek, iki tarafın halkının da olumlu bulacağı bir yapı kurmak olduğunu belirten Akıncı, “İnsanların huzur içinde evet diyebilecekleri ve çözümden sonraki günlerin şimdiki günlerden daha iyi olacağı bir dönemi başlatmayı hedefliyoruz” dedi.
Akıncı, bunun kolay olmadığını ama zoru başarmanın da görevi olduğunu belirterek, “Bu şekilde bir statüko, Kıbrıs Türkü’nün, özellikle de gençlerin hiç hayrına değildi” ifadesini kullandı.