Ataoğlu, İngiltere’de

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’de düzenlenecek olan World Travel Market 2018 Turizm Fuarı’na katılmak üzere gittiği Londra’da temaslarda bulundu.

Ataoğlu, ilk olarak KKTC Londra Temsilciliği’ni ziyaret ederek, temsilci Oya Tuncalı ile bir araya geldi. Ataoğlu, daha sonra Londra’da faaliyet gösteren Türk basını ile toplantı gerçekleştirdi.
KKTC’ye uygulanan ambargo, direkt uçuş engeli ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin engellemelerine rağmen turizmi artıracak her türlü uluslararası etkinliğe katıldıklarını anlatan Ataoğlu, Londra’da düzenlenecek Dünya Turizm Fuarı’nda KKTC standının her yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi şekilde temsil edileceğini söyledi.
Bakanlık olarak tanıtım etkinliklerinin yanı sıra, THY ve diğer paydaşlarla farklı destinasyonlar oluşturmak için girişimlerin artırıldığını hatırlatan Ataoğlu, “Bu girişimleri de önümüzdeki süreçte artırarak devam ettireceğiz. Amacımız; Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen sektörlerinden biri olan turizmin en iyi seviyelere ulaşmasına imkanlar sağlamaktır” diye konuştu.
Ataoğlu, Londra’da sivil toplum kuruluşları ile de biraraya geldi.
Kıbrıs Türk Toplum Merkezi ve Kıbrıs Türk Gençlik Birliği ile görüşen Ataoğlu, ardından Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nun düzenlediği 2018-2019 sezonu sponsorları imza törenine katıldı.