Bakan Nazım Çavuşoğlu TC Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Ankara’daki temasları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya geldi.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, ziyaretleri esnasında Bakan Çavuşoğlu’na KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ile bakanlık bürokratları eşlik etti.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu heyetler arası gerçekleştirilen toplantıdaki konuşmasında, Göreve geldikten sonra başlattıkları diyalog sürecinde sorunları karşılıklı konuşarak aşma ve birlikte hareket etme noktasında önemli adımlar attıklarını ve imzaladıkları mutabakat ile 2019 yılında birçok faaliyeti hayata geçirmiş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi dile getirdi.
TC Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise görüşmede, Kıbrıs Türk toplumunun daha müreffeh bir geleceğe ulaşması adına tüm alanlarda TC ile KKTC arasındaki karşılıklı ilişkilerin büyük önem taşıdığını vurguladı.
Karşılıklı işbirliğinin arttıkça kurumsal olarak yapılması gerekenlerin de netleştiğine dikkat çeken Selçuk, yıl içerisinde yapılan görüşmelerin ardından yaşanan gelişmelerin sevindirici olduğunu söyledi.