Bakan Taçoy: “Kıbrıs Türkü’nün sesi dünyaya farklı şekillerde duyurulmalı”
Date Added: 03 Mart 2022, 11:34

Dışişleri Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türkü’nün sesinin dünyaya farklı şekillerde duyurulmasının önemini belirterek, “Bize ne görev düşerse yapmaya hazırız” dedi. Dışişleri Bakanı Hasan Taçoy, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ve heyetini kabul etti.

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Kıbrıs Türkü’nün haklı davasını savunacak bir belgesel hazırlandığına işaret eden Bakan Taçoy, geçmişi ve Kıbrıs’ın haklı davasını anlatmanın KKTC’nin üzerinde durması gereken önemli konulardan biri olduğunu vurguladı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin KKTC’de üniversite açmasının önemini belirten Dışişleri Bakanı Hasan Taçoy, izolasyonların engelleyemediği teknoloji ve teknolojinin getirdiği araştırma-geliştirmeyi ülkeye taşımak gerektiğini kaydetti. Bakan Taçoy, bununla birlikte ülkenin ticari, ekonomik boyutunu ve üniversitelerin kalitesini artırabilmek yolunda atılacak adımların çok önemli olduğunu ifade etti. KKTC’nin bu gibi faaliyetlere çok ihtiyacı olduğunu dile getiren Bakan Taçoy, tanıtımın önemini vurguladı. Dışişlerinde sadece diplomasi değil ülkenin geleceğinin tartışıldığını ifade eden Bakan Taçoy, iş birliğinin artarak devam etmesi arzusunu dile getirdi. “Tanıtım için elden ne gelirse yapılır” diyen Dışişleri Bakanı Hasan Taçoy, belgesel ile Kıbrıs Türkü’nün sesinin dünyaya farklı şekillerde duyurulmasının önemini vurguladı. Bakan Taçoy, bu tip faaliyetlerin ülkeyi tanıttığını ve öğretici olduğunu söyledi. Belgeselin hayırlı olmasını dileyen Dışişleri Bakanı Hasan Taçoy, “Bize ne görev düşerse yapmaya hazırız” dedi.