Bakan Üstel, TC Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile bir araya geldi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Londra’da düzenlenen World Travel Market 2019 Turizm Fuarı kapsamında TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü; görüşmede ülke turizmi ile ilgili gelişmeler değerlendirildi.

Bakanlık’tan verilen bilgiye göre, Üstel KKTC’nin bu yıl yeni bir imajla, yeni bir tanıtım kampanyasına çıktığını söyledi ve bu yıl Türkiye’nin desteği ile turizmde daha büyük hedeflere doğru gittiklerini kaydetti.

TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise açıklamasında, “Kuzey Kıbrıs’ın bu yıl başlattığı tanıtım ve pazarlama çalışmaları neticesinde güzel geri dönüşler alındığını ve Kuzey Kıbrıs için 2020 yılı rezervasyonlarının arttığını gözlemliyoruz” diye konuştu.

Kuzey Kıbrıs’la ilgili güzel bir tanıtım filmi hazırladıklarını dile getiren Ersoy, “Yakın bir tarihte bunun tanıtımını yapacağız. Yeni yıldan itibaren de başta İngiltere pazarı olmak üzere çok sayıda ülkede Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım filminin yer alması için destek vermeyi sürdüreceğiz”  dedi.

KKTC turizminin tanıtım ve pazarlama çalışmalarında her zaman işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Ersoy, yeni projelerin de gündemde olduğunu kaydetti.