Başbakan Özgürgün: “İki ülke arasındaki işbirliğini daha da artıracak”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, TC ve KKTC maliye bakanlıklarının geliştirdiği işbirliğinin iki ülke arasındaki mevcut işbirliğini daha da artıracağını kaydetti.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, E-Vergi Otomasyon Sistemi’nin açılış töreni için KKTC’ye gelen TC Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı kabul etti.

Başbakan Özgürgün, “Anavatan Türkiye ile her alanda mali işbirliği protokolü çerçevesinde birçok alanda bu tip projeleri geliştirip hayata geçirmekteyiz. İşbirliği; mali, ekonomik, altyapısal ve belediyelerin imar projelerinde birçok alanda tezahür ediyor. Ekonomik ve mali işbirliği protokolünü de sağlıklı bir şekilde de yürümektedir.” dedi.

TC Maliye Bakanı Naci Ağbal ise kabulde, KKTC’ye Gelir ve Vergi Dairesi’nin E-Vergi Otomasyon sisteminin açılış töreni için geldiklerini belirterek, Maliye Bakanlığı ileVergi Dairesi’nde hayata geçecek projenin vatandaşa önemli hizmetler sunacağını kaydetti.

Vatandaşların Vergi Dairesi’nden hizmet alırken otomasyonun getirdiği imkanlardan yararlanacağını ifade eden Ağbal, kurulan sistemin iki ülke arasındaki mevcut işbirliğini artıracağını söyledi.

Ağbal, proje kapsamında Türkiye Gelir İdaresi uygulamalarındaki birçok otomasyonun da KKTC’ye geleceğini belirtti.