Başbakan Sucuoğlu: “Ekonomiyi darboğazdan çıkarmayı hedefliyoruz”
Date Added: 04 Mart 2022, 11:44

Başbakan Faiz Sucuoğlu, 1974 Mutlu Barış Harekatı’ndan bu yana KKTC ve Kıbrıs Türk halkının en zor ekonomik süreçlerden birinin içinden geçtiğine işaret ederek, “Gecemizi gündüzümüze katıyoruz, çalışıyoruz bu ülkeyi, özel sektörü, genel anlamda ekonomiyi bu dar boğazdan çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, hükümet programının okunmasının ardından TAK muhabirinin sorularını yanıtladı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, “Ekonomiyi kendi ayakları üzerinde durdurmaya ant içtik” diyerek, bu işi yapabileceklerine inanç belirtti.

Ülkede şu veya bu nedenden dolayı ihmal edilmiş, ötelenmiş çok şey olduğunu, kendilerinin kucaklarında buldukları gerçek durumun hiç iç açıcı olmadığını, ateşten değil lavdan bir gömlek giydiklerinin bilincinde olduklarını vurgulayan Başbakan Faiz Sucuoğlu, halkın büyük umutlar beslediğinin bilincinde olduklarını, onun için sorumluluklarının çok daha ağır olduğunu söyledi.

Öncelikli hedefin sıcak paraya ulaşmak olduğuna vurgu yapan Başbakan Sucuoğlu, cari anlamdaki eksikliğin tamamlanması, cari yatırımların haricinde kendi ayakları üzerinde durabilen bir KKTC yaratılması gerektiğini vurguladı.

Ortaya koydukları hedefler ve çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için yasal anlamda düzenlemelerin gerçekleşebilmesi için kararlılık ve motivasyonun en yüksek seviyede devam etmesi gerektiğini ifade eden Başbakan Sucuoğlu, inanç ve umutlarını kaybetmediklerini, bıkmadan usanmadan çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini ve edeceklerini kaydetti.

Paydaşları, iş adamlarını, odaları yok saymadan onlarla sürekli temas içinde olduklarını, onların verdikleri ve verecekleri katkıları çok önemsediklerini belirten Sucuoğlu, “Birlikte çalışmanın, birbirine destek, omuz vererek çalışmanın esasında bizi başarıya götüreceğine inanan bir ekibiz” şeklinde konuştu.