Başbakan Tatar: “Hükümet ekonominin hızla toparlanması ve güçlenmesi için alınması gereken doğru ve ülke yararına kararları almakta kararlı”

Başbakan Ersin Tatar,  hükümetin, ekonominin hızla toparlanması ve güçlenmesi için alınması gereken doğru ve ülke yararına kararları almakta kararlı olduğunu vurguladı.
Başbakan Tatar, ekonomi konusunda ilgili örgütlerle görüşmeleri kapsamında İşverenler Sendikası’ndan Hasan Sungur başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.
Görüşmede ülkedeki ekonomik durum ve alınması gereken kararlar ele alındı.
Başbakan Ersin Tatar açıklamasında, kimsenin Covid-19 nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılardan sadece kendi sektörünü düşünerek kurtulamayacağını, tüm ilgililerin karşılıklı anlayışla hareket etmeleri halinde yaşanan sıkıntıların daha kolay atlatılabileceğini söyledi.
Tatar, hükümetin ekonominin hızla toparlanması ve güçlenmesi için alınması gereken doğru ve ülke yararına kararları almakta, atılması gereken adımları atmakta kararlı olduğunu kaydetti.
Tüm sektörlerin temsilcileri, Bankalar Birliği, Merkez Bankasıyla devamlı görüştüklerini belirten Tatar, herkesin görüşlerini ve önerilerini aldıklarını kaydetti ve “Hedefimiz Covid-19 salgın tehdidinin  geride kalması ile birlikte ekonomimizi önce ayağa kaldırmak sonra da atılım yapmasını sağlamaktır” dedi.
Bu süreçten alınan dersleri de göz önünde bulundurarak hem reel sektörü hem kamuyu daha sağlıklı bir noktaya taşıyabilirlerse, daha başarılı, refah seviyesi daha yüksek bir ülke haline geleceklerinden emin olduğunu belirten Tatar, “Tarihi boyunca önemli başarılar elde ederek devletini kuran Kıbrıs Türk Halkının Covid-19 sürecini de başarı ile tamamlamak suretiyle elde edeceği öz güvenle daha ileri gideceğinden eminim. Ben halkımıza ve potansiyelimize, inanıyor, güveniyorum” diye konuştu.