Canaltay, İstanbul’da Ulaştırma ve Haberleşme Şurasına katılıyor
Date Added: 06 Ekim 2021, 10:07

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve 6-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’na katılmak üzere dün İstanbul’a gitti.
Bakanlık açıklamasına göre Bakan Canaltay, şurada ikili temaslarda bulunacak ve TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirecek.
TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Lojistik-Mobilite-Dijitalleşme” temalı şura, ulaştırma ve haberleşme sektörünün öncülerini bir araya getirecek.
Üç gün sürecek şura boyunca, dünyada ve Türkiye’de ulaştırma sektörünün mevcut durumu ve dinamikleri, sektörlerin geleceğe yönelik planları, öngörüleri, hedefleri ve politikaları konuşulacak.
55 farklı ülkenin yetkilileri, ulaştırma sektör temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum örgüt temsilcilerinin yer alacağı şurada, bakanların katılacağı yuvarlak masa toplantısının yanı sıra özel oturumlar ve sektör panelleri gerçekleştirilecek.
KKTC heyeti, deniz ulaşımı, karayolu, havayolu ve haberleşme ile ilgili sektör toplantılarına katılacak.