Cumhurbaşkanı Tatar, Avustralya’nın Sidney kentindeki Kıbrıs Türk sivil örgütlerinin temsilcileriyle çevrimiçi görüşme gerçekleştirdi
Date Added: 23 Haziran 2022, 10:11

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avustralya’nın Sidney kentindeki Kıbrıs Türk sivil örgütlerinin temsilcileriyle çevrimiçi görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin sayısını belirlemeye yardımcı olacak, Cumhurbaşkanlığı himayesinde tanıtılan çevrimiçi forma, yurt dışındaki Kıbrıslı Türkleri katılmaya çağırdı.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Tatar, Avustralya’nın Sidney kentinden Kıbrıslı Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çevrimiçi bir toplantıda yaptığı çağrıda “Kalplerimiz sizinle ve biliyorum ki, gezegenin diğer tarafında olmasına rağmen kalpleriniz, sevginiz bizimle ve vatanınız KKTC ile” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Avustralya’ya ilk göçlerinin 75. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Avustralya’daki Kıbrıslı Türklere saygısını ifade ederek sözlerine şunları ekledi: “Avustralya’da yaşayan Kıbrıslı Türkler üçüncü ve hatta dördüncü kuşaklarını yetiştiriyor ve KKTC ile bağınızı sürdürmek, kültürünüzü ve kimliğinizi korumak, bir yandan da yaşamınızı sürdürürken, ailelerinize karşı sorumluluklarınızı yerine getirmek çok önemlidir. Bu, elde edilmesi kolay bir şey değildir ve gösterilen hassasiyet ve farkındalık için minnettarım.”