Cumhurbaşkanı Tatar: “Dr. Küçük, toplumsal varoluşun sembol ismi oldu”
Date Added: 16 Ocak 2023, 12:43

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Dr. Fazıl Küçük’ün, ilkeli duruşu, mütevazı kimliği, halkının nabzına her daim hâkim olmasıyla Kıbrıs Türkü’nün yakın tarihine damga vurduğunu belirterek, idealist ve mücadeleci kimliğiyle toplumsal varoluşun sembol ismi olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün 39’uncu ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tatar mesajında, Kıbrıs Türk halkının toplumsal varoluş ve özgürlük hareketinin lider siyasi ismi, bir ilim insanı olarak doktor hem de bir gazeteci olarak Kıbrıs Türkü’nün ilham ve güç kaynağı olan Dr. Fazıl Küçük’ü, ebediyete intikalinin 39’uncu yıl dönümünde saygı, hürmet ve özlemle andığını belirtti.

Dr. Küçük’ün, ömrünü, Kıbrıs Türkü’nün bağımsızlığına, özgürlüğüne ve egemenliğine adadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Küçük’ün, ilkeli duruşu, mütevazı kimliği, halkının nabzına her daim hâkim olmasıyla Kıbrıs Türkü’nün yakın tarihine damga vurduğunu, idealist ve mücadeleci kimliğiyle toplumsal varoluşun sembol ismi olduğunu vurguladı.