Cumhurbaşkanı Tatar gazileri kabul etti
Date Added: 17 Kasım 2022, 12:25

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan gazileri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, bu çerçevede Torbalı Gazi ve Şehitler Yardım ve Dayanışma Derneği üyesi gaziler ile Torbalı Belediye yetkilileri ve Tunceli Muharip Gaziler Derneği yetkilileri ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin 39. Kuruluş yıl dönümüne katılan gazileri Cumhurbaşkanlığında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Türkiye’deki hain terör saldırısından dolayı bu yıl kutlamaları üzüntülü, buruk şekilde yaptıklarını, resepsiyonları iptal ettiklerini söyledi.

“Üzüntümüz büyük” diyen Tatar, bu tür terör olaylarının bir daha olmaması temennisinde bulundu.

Şehit ve Gazilerin “Baş tacı” olduğunu, Kıbrıs Türk halkını katliamdan kurtardıklarına işaret eden Tatar, milli mücadele yılları ve 1974’ü anlattı, o dönemin Anavatan Türkiye ve Mehmetçik ile Mücahit sayesinde geride kaldığını, Kıbrıs Türk halkının bağımsız bir devlet kurduğunu kaydetti.

Anavatan Türkiye’nin her zaman KKTC’nin yanında olduğunu, Dünya devleti olma yolunda da her türlü desteği verdiğini vurgulayan Tatar, KKTC’nin geleceğe emin adımlarla ilerleyebilmesi için bu desteğin önemine işaret etti, Türkiye’nin garantörlüğünün önemini belirtti.