Cumhurbaşkanı Tatar Gazimağusa’nın kurtuluşunun 48. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı
Date Added: 16 Ağustos 2022, 10:15

Cumhurbaşkanı Tatar Anavatan Türkiye’nin uluslararası antlaşmalardan kaynaklanan meşru müdahalesi ile Kıbrıslı Türklerin yıllar boyu süren esaretini sona erdiğini, tüm Kıbrıs’a barış geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Yıllarca süren esaret ve onurlu bir yaşam için sergilediğimiz direnişin sonunda ilan ettiğimiz devletimizde, hür bireyler olarak güven içerisinde yaşayan halkımız, her koşulda olduğu gibi bundan sonra da devletine sıkı sıkıya sarılarak her alanda çok daha güçlü bir KKTC yaratılması hedefine özveriyle devam edecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Anavatan Türkiye’nin uluslararası antlaşmalardan kaynaklanan meşru müdahalesi ile Kıbrıslı Türklerin yıllar boyu süren esaretinin sona erdiğini, tüm Kıbrıs’a barış geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Gazimağusa’nın kurtuluşunun 48. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Kıbrıslı Türklerin özgürlüğe ve güvenliğe kavuştuğu Mutlu Barış Harekâtı’nın ikinci safhasında Gazimağusa’nın hürriyetinin 48’inci yıldönümünün kutlandığını kaydetti.