Cumhurbaşkanı Tatar ile Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Antalya’da çeşitli temaslarda bulundu
Date Added: 14 Mart 2022, 12:34

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Antalya Diplomasi Formuna katılmak için bulundukları Antalya’da temaslarda bulundular. Tatar ve Ertuğruloğlu bu temaslar çerçevesinde Sierra Leone Dışişleri Bakanı David Francis, Letonya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının Dışişlerinden Sorumlu Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Somali Dışişleri Bakanı Abusaid Muse Ali ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve beraberindeki heyetle bir araya geldiler.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu Sierra Leone Dışişleri Bakanı David Francis ile görüşmeleri sonrasında Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) muhabirine verdiği demeçte görüşmede Sierra Leone ile KKTC’nin yakınlaşmasının değerlendirildiğini bildirdi.

Sierra Leone Dışişleri Bakanı David Francis ile İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Afganistan konulu toplantısı dolayısıyla tanışıklığı olduğunu belirten Bakan Ertuğruloğlu, David Francis’in iki ülkenin yakınlaşması konusunda samimi ve ciddi olduğunu söyledi.

Bakan Ertuğruloğlu KKTC’de 430 Sierra Leone vatandaşının öğrenci olarak bulunduğunu kaydetti.