Cumhurbaşkanı Tatar; “Kıbrıs Türk halkının ve gençlerin bütün sporlar dallarında farklı ülkelerde de etkinliklere katılmasına saygı gösterilmelidir”
Date Added: 02 Mart 2022, 11:24

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dernek başkanı Berkem Korbay, başkan yardımcısı Ahmet Coşkun ve sporcular ile yaptığı görüşmede, kendisinin de bir dönem futbol oynadığını, kulüp başkanlığı yaptığını, farklı makamlarda bulunduğu dönemlerde de futbola hizmet verdiğini, kulüplerin ekonomik ve altyapı çalışmalarına katkı koyduğunu anlattı.

Cumhurbaşkanı Tatar, şunları kaydetti:

“Biz burada ayrı bir halkız, bizim futbol federasyonumuzun tarihi 1955’tir. 1960 kuruluş antlaşmalarından önce Kıbrıs Türk halkının kendi federasyonu vardı.

Kıbrıs Türk halkının ve gençlerin bütün sporlar dallarında farklı ülkelerde de etkinliklere katılmasına saygı gösterilmesi gerektiğini muhataplarımızla paylaşıyoruz. Sıkıntının kaynağı Rum Yönetimi’nin itirazıdır. Sizi temin ederim ki hiçbir ülkenin bizimle derdi yoktur. Esas otorite, Kıbrıs Cumhuriyeti olarak görülüyor. ‘Siz, olmayan KKTC’yi temsil edemezsiniz’ diye her girişimimizi engelleyen bir güney komşumuz var. Bunu aşmak için elimizden ne gelirse yapacağız.”