Cumhurbaşkanı Tatar New York’ta Türk Evi’nin açılışına katıldı
Date Added: 21 Eylül 2021, 11:20

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York temasları kapsamında Türk Evi’nin açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanlığı açıklamasına göre Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Evi’nin açılışı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Heyecanla beklenen New York Türk Evi’nin açılışının Anavatan Türkiye’ye hayırlı olmasını diler, bu muhteşem binada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de bir temsilcilik ofisi imkanı sağlanmış olması nedeniyle de ayrıca en içten teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) binasının karşısında bulunan ve dün törenle açılışı yapılan 35 katlı Türkevi’nde KKTC temsilciliğine de yer verilmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in yanısıra çok sayıda yabancı konuğun katıldığı açılışla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, “bu mutlu anı paylaşmaktan mutluyum” dedi.

“Dünya diplomasisinin kalbinin attığı New York’un en seçkin bölgelerinden birinde bulunan Türkevi’nin açılışına katılmaktan büyük memnuniyet duydum” diyen Tatar, “BM binasının hemen karşısında bulunan 35 katlı Türkevi’nde KKTC temsilciliğine de ayrı bir yer verilmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu vesileyle başta Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere anavatan Türkiye yetkilileri ve Türk ulusluna şükranlarımı ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.