Cumhurbaşkanı Tatar: “Öğrencilerimizin yaşamını yitirdiği Adıyaman’daki otelle ilgili yargı sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağız”
Date Added: 13 Mart 2023, 11:43

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’deki 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve Kıbrıslı Türk öğrencilerin yaşamını yitirdiği Adıyaman’daki İsias Otel ile ilgili yargı sürecinin sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

İlk incelemelerde, otel inşaatında ihmal ve sorumsuzluk olduğu görüldüğünü belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Giden canlarımıza sebep olan hata ve ihmalin sorumlularının yargılanma sürecini takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’deki depremlerin acısını en derinden yaşadıklarını da belirterek, “Türkiye’nin gücü ve devletinin varlığı ile bu felaketten en erken sürede kurtulacağına ve yaralarını saracağına inanıyorum.” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından çok sayıda depremzedenin KKTC’deki yakınlarının yanına geldiğini belirten Tatar, “KKTC’de bulunan depremzedeler için elimizden geleni yapacağız. Misafirlerimizin süreci rahat atlatabilmeleri için gerekli önlemleri aldık ve ilgili kuruluşlara talimatlar verildi.” dedi.

Tatar, depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ve onlar ile ilgili süreçlerin devlet tarafından yakından izlendiğini söyleyerek ülkedeki depremzede sayısının İçişleri Bakanlığı tarafından belli zaman aralıklarıyla açıklandığını ifade etti.