Cumhurbaşkanı Tatar pazartesi Ankara’da Erdoğan ile görüşecek
Date Added: 22 Nisan 2021, 10:17

Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre öncesi pazartesi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptığı açıklamada, Başbakan Ersan Saner’in daveti üzerine Bakanlar Kurulu toplantısına geldiğini ve Cenevre’de gerçekleştirilecek 5+BM toplantısı yanında çeşitli konuların görüşüldüğünü söyledi.

Cenevre öncesi Ankara’ya gidileceğini ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini ifade eden Tatar, Cenevre’de ortaya koyacakları konuları değerlendirme şansı bulacaklarını kaydetti.

Tatar, Erdoğan ile “Cenevre öncesinde Türkiye ile birlikte Kıbrıs Türk tarafının Cenevre’de ortaya koyacağı yeni siyaseti, yani egemen eşitliğe dayalı yan yana yaşayan iki devletin artık çözüm arayışları içinde tek gerçekçi yol olduğunu” değerlendireceklerini kaydetti.

Bunun yanında memleket meselelerini görüştüklerini ifade eden Tatar, eski Başbakan olarak başta Covid önlemleri ve gidişat olmak üzere tüm konuları görüştüklerini belirtti.