Cumhurbaşkanı Tatar Türk Konseyi Medya Forumu’na katıldı
Date Added: 25 Ekim 2021, 10:50

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’da düzenlenen “Türk Konseyi Medya Forumu” açılışına katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen forum, “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temasıyla gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, forumun açılışında yaptığı konuşmada, bu güzel etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı olarak davet edilmesi ve Kıbrıs Türk halkının sesini ve mesajını burada Türklük dünyası medya temsilcileriyle paylaşması için verilen fırsata teşekkür etti.
Kıbrıs Türk halkının yıllar içinde, son dönemde de pandemiye rağmen Türkiye’nin desteğiyle geliştiğini ve geleceğe özgüvenle bakabildiğini ifade eden Tatar, Kıbrıs’ta artık federal yapıda bir ortaklık cumhuriyeti değil, iki devlet temelinde, Kıbrıs Türk halkının egemenliği ve Türkiye’nin garantörlüğünün devamını içeren bir anlaşma istediklerini söyledi.
Yürüttükleri davanın, mücadelenin hem Kıbrıs Türk halkının hem de Türklük dünyasının bir mücadelesi olduğunu vurgulayan Tatar, Türklük dünyasının bu tip organizasyonlarla birlik beraberliğinin gelişeceğine inanç belirtti, KKTC’nin de bu organizasyonun saygın ve önemli bir parçası olacağını kaydetti.