Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nu kabul etti
Date Added: 05 Eylül 2022, 11:20

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle yıllardır KKTC’deki alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, ülkeye önemli yatırımlar yapıldığını kaydetti.

KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu kabul eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Yeni havalimanının tamamlanmasıyla, konforumuzun, güvenliğimizin artmasıyla daha fazla ziyaretçi KKTC ekonomisine zemin kazandıracak. Bu bize umut veriyor, geleceğe daha özgüvenle bakmamıza vesile oluyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ülkede çeşitli temaslarda bulunan Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nu Cuma günü kabul etti. Kabulde TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile konuk bakanının mevkidaşı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı da yer aldı.

Kabulde ilk sözü alan Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, KKTC’deki önemli yatırımlarda iş birliğinin devamı, yatırımlar konusunda daha hızlı hareket edilebilmesi için istişarelerde ve temaslarda bulunduklarını kaydetti.

Yeni havalimanı terminali konusunda da önemli toplantılar yaptıklarını, inşattı inceleme fırsatı da bulduklarını söyleyen Karaismailoğlu, KKTC’ye yakışacak bir havalimanının tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti olarak yapabileceğimiz katkıların tamamını yaparak bu güzel, hayırlı hizmeti KKTC’ye sunacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ülkede görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle yıllardır KKTC’de alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, çevre yollarından su projesine kadar ülkeye önemli yatırımlar yapıldığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Havalimanının tamamlanmasıyla, konforumuzun, güvenliğimizin artmasıyla daha fazla ziyaretçi KKTC ekonomisine zemin kazandıracak. Bu bize umut veriyor, geleceğe daha özgüvenle bakmamıza vesile oluyor ” dedi.