Cumhurbaşkanı Tatar ve Büyükelçi Feyzioğlu Boğaz Şehitliği’nde vurguladı: “Türk ulusu 15 Temmuz’da yaşananları unutmayacak”
Date Added: 17 Temmuz 2023, 10:46

Türkiye’deki darbe girişimde hayatını kaybedenler Boğaz Şehitliği’nde düzenlenen törenle anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz cumartesi günü Boğaz Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine devlet ve hükümet yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile TC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Türk ulusunun 15 Temmuz 2016’da yaşananları unutmayacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 15 Temmuz’un Türk tarihinde kara bir leke olduğunu kaydederek, “15 Temmuz’da yaşananlar bu coğrafyada güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlerin varlığı ve bekâsı için ne kadar önemli olduğunu gösterdi” diye konuştu.

Metin Feyzioğlu da, Türk halkının 15 Temmuz 2016’da meşru seçimler üzerinde başka hiçbir güç tanımadığını, milli iradeye sahip çıktığını tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayarak, “Eşi görülmemiş mücadele sayesinde Türkiye yüzyılının temelleri atıldı. Önümüzdeki yüzyılın Türkiye yüzyılı olmasını milletimizin kahramanca mücadelesi ve azmi sağlayacak…” dedi.