Cumhurbaşkanı Tatar: “Yeni yatırımlar ve yeni projelerle KKTC algısının yerleşmekte olduğunu görmekteyiz”
Date Added: 08 Mayıs 2023, 10:43

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Doğu Akdeniz’in bu önemli köşesinde turizm, yeni yatırımlar ve yeni projelerle KKTC algısının yerleşmekte olduğunu görmekteyiz” dedi.

Tatar, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın Kıbrıs Türk Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen 37. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar burada yaptığı konuşmada, her zaman sanayiciye önem verildiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Tatar, kendi ürünlerimizin markalaşması adına bu ülkede bir iradenin ortaya çıktığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, konuşmasında Haspolat kapısının ticarete açılmasına da değindi.  “Mevcut kapılarda zaman zaman büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Haspolat kapısının açılması, Yeşil Hat tüzüğü üzerinden ticarete büyük katkı sağlayacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Şu anda bizim ülkemizde büyük bir potansiyel vardır. Doğu Akdeniz’in bu önemli köşesinde turizm, yeni yatırımlar ve yeni projelerle KKTC algısının yerleşmekte olduğunu görmekteyiz.” şeklinde konuştu.

KKTC Devleti sınırları içerisinde ve egemenliğinde olan Maraş’taki açılımın zaman içinde genişleyeceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar şimdi yapılması gerekenin iki halkın da hayrına olabilecek projeleri geliştirmek olduğunun altını çizdi.