Cumhurbaşkanı Tatar yurda döndü
Date Added: 31 Ocak 2022, 12:47

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, milletvekillerinin 7 Şubat’taki yemin töreninden sonra resmi olarak hükümet kurma görevini UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’na vereceğini belirterek, “Temennimiz istikrarlı bir hükümet kurulması ve bu hükümetin uzun zaman kesintisiz hizmet etmesi” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kayseri ve Ankara temaslarını tamamlayarak, yurda döndü. Tatar’ı, Ercan Havaalanı’nda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, bazı bakanlar ve bürokratlar karşıladı.
Cumhurbaşkanı Tatar yurda dönüşünde basın açıklaması yaparak, temaslarını değerlendirdi.
Kayseri Üniversitesi tarafından şahsına fahri doktora unvanı verildiğini belirten Tatar, üniversitede Kıbrıs Sorunu ve Mavi Vatan’daki son durum hakkında konferans verdiğini söyledi. Tatar, çok yoğun bir ilgi gördüğünü de ifade etti.
KKTC’den kendisine eşlik eden ekonomik örgüt başkanlarıyla birlikte Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası’nı ziyaret ettiklerini kaydeden Tatar, oradaki heyetlerle toplantı yaptıklarını belirtti. Tatar, Kayseri MÜSİAD’ı da ziyaret ettiklerini dile getirerek, orada da Kıbrıs konusunun ele alındığını ifade etti. Ekonomik örgüt temsilcilerinin de muhataplarıyla çeşitli temaslar yaptığını kaydeden Tatar, Kayseri’deki Kıbrıs gazileri, Kayseri esnafı, iş insanları ve halkla bir araya geldiğini de hatırlattı.