Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre: “O’nun ilkeleri, idealleri, dirayetli duruşu bizlere bıraktığı en büyük manevi mirasıdır”
Date Added: 16 Ocak 2023, 12:29

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Dr. Fazıl Küçük’ün, Kıbrıs tarihine yön verdiğini, dönemin önde gelen isimleri ve dava arkadaşlarıyla birlikte Kıbrıs Türk halkının kaderini çizdiğini belirterek, “O’nun ilkeleri, idealleri, dirayetli duruşu bizlere bıraktığı en büyük manevi mirasıdır” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi lideri Dr.Fazıl Küçük’ün, 39’uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Töre, Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesi lideri, doktor, gazeteci, siyasetçi kimliği ile topluma birçok alanda değerli hizmetler sunan Dr. Fazıl Küçük′ü,  39’uncu ölüm yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle andı.

Dr. Fazıl Küçük’ün, Kıbrıs tarihine yön verdiğini, dönemin önde gelen isimleri ve dava arkadaşlarıyla birlikte Kıbrıs Türk halkının kaderini çizdiğini vurgulayan Töre, Dr. Küçük’ün, Kıbrıs Türk toplumunun varoluşu için umutsuzluklarla dolu acı ve karanlık günlerin yaşandığı dönemde ulvî bir görev üstlenerek, örgütlenmenin, kararlılıkla mücadele etmenin gerekliliğini halkına anlatan, mücadele ruhunu topluma yansıtan başarılı bir lider olduğunu belirtti.