DAÜ Mimarlık Bölümü NAAB SE ziyareti başarıyla tamamlandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Lisans Programı, NAAB (The National Architectural Accrediting Board – Amerikan Ulusal Akreditasyon Kurumu) “Substantial Equivalency” denklik sürecinin en önemli aşamalarından olan NAAB Visit Three – üçüncü ve son ziyaretini, NAAB takım lideri Kwendeche, Robert Boynton, Corey Saft ve Joel Pominville‘den oluşan ekibin ziyareti ile tamamladı. Seçilmiş 4 üye, farklı alanları temsilen (başkan/yönetici, akademi/mimarlık eğitimi, mesleki kuruluş/profesyonel, öğrenci) uzman kişilerden oluşuyor.

DSC_9077

DAÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek, büyük başarıyla tamamlanan üçüncü ve aynı zamanda sonuncu ziyaretin resmi raporunun NAAB Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilip, sonucunun birkaç ay içerisinde açıklanacağını ifade etti.

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında, dünya genelinde sadece 7 üniversitenin uluslararası denklik sürecini başarıyla tamamlamış olduğunu belirten Prof. Dr. Dinçyürek, DAÜ Mimarlık Bölümü’nün bölgede mimarlık eğitimi veren kurumlar arasında lider olduğunu söyledi. Dinçyürek, önümüzdeki aylarda NAAB SE sürecinin başarıyla tamamlanması ile birlikte, DAÜ Mimarlık Bölümü’nün dünyada eğitim kalitesi kanıtlanmış en önemli kurumlardan biri olarak yerini sağlamlaştıracağını da sözlerine ekledi.