Erdoğan: “Güney Kıbrıs’ta iki camimize yaptıkları karşılıksız kalır mı?”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında değerlendirmelerde bulundu.

Atina’dan yapılan açıklamaları eleştiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Doğu Akdeniz’de tablo ortada. Bu tabloda Türkiye’nin Libya’nın deniz yetki alanlarındaki konumu da ortada. Bu konuda Türkiye’nin en ufak taviz vermeyeceğini akıllı olan adam bilir. Şimdi bizim 3 tane sondaj gemimizi var 2 sismik araştırma gemimiz var. Bunlar buralarda çalışmalarını sürdürüyorlar. Bir tanesini Karadeniz’e gönderdik. Bunlar bunları çok çok rahatsız ediyor. Sondaj gemilerimizin yanında her türlü hazırlık içerisinde buraya geliyorlar. Burada en ufak bir yanlışa girerseniz gereken yapılır.

Yunanistan çıkmış kurusıkı atıyor. Türkiye’ye bu tür laf atılır mı? Sen kiminle dalga geçiyorsun. Haddini bil. Sen eğer haddini bilmezsen Türkiye’nin yapacağı şey bellidir. Güney Kıbrıs’ta 2 tane camimizi molotof kokteyli yakmaya, bizans bayrağını bu tür şeyler yapıyorlar. Bunları yaptığınız zaman bunlar karşılıksız kalır mı?”

Erdoğan ayrıca, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük’e Allah’tan rahmet dileyerek ailesine ve Kuzey Kıbrıs’a şahsı ve Türk Milleti adına başsağlığı diledi.