Eroğlu, Akıncı’yı kutladı
Date Added: 27 Nisan 2015, 11:13

Cumhurbaşkanı ve Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Derviş Eroğlu, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanlığı’nda basına açıklama yaparak, seçimi kazanan Mustafa Akıncı’yı kutladı ve başarı diledi.
Eroğlu, dünkü seçimin katıldığı son siyasi seçim olduğunu ifade ederek, halkın kendisinden ziyade siyasi partilere mesaj verdiğini söyledi. Eroğlu, siyasetten kopmayacağını, görüşlerini söylemeyi sürdüreceğini de ifade etti.
Derviş Eroğlu, cumhurbaşkanlığı görevi boyunca müzakereler için yaptıklarına değindi ve gelinen noktadan her zaman onur duyacağını belirtti.
Kendisine destek veren tüm vatandaşlara teşekkür eden Eroğlu, bundan sonra da yapması gereken görevler varsa bundan kaçmayacağını dile getirdi.
Eroğlu, “Bu benim son seçimimdi, peşinen ifade etmiştim. Bugünkü seçimle siyasi hayatımın seçilme seçilmeme safhası sona ermiştir” diye konuştu.
Bugünkü seçim sonuçlarından, kendisinden ziyade siyasi partilerin mesajlar alması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Vatandaş Eroğlu’na değil siyasi partilere mesaj vermiştir. Siyasi partilerin bu seçimden çıkaracağı sonuçlar vardır, umarım alırlar” dedi.
Eroğlu, seçimi kazanan Mustafa Akıncı’yı kutlayarak, talep etmesi halinde Akıncı’yla istişare ederek müzakerelerle ilgili görüşlerini paylaşacağını söyledi.