Ertuğruloğlu, Hekimoğlu’nu kabul etti

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıslı Türk sprinter Yiğitcan Hekimoğlu’nu kabul etti.

Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşmede, Hekimoğlu’na antrenörü Celal Keleş de eşlik etti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Ertuğruloğlu, Londra’da düzenlenen 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda koşan Hekimoğlu’nun Kıbrıs Türk halkını onurlandırdığını vurguladı.

Ertuğruloğlu, Hekimoğlu’nun Londra’da koştuğu 4×100 metre erkekler mücadelesinin çok büyük bir başarı olduğunu belirterek, bu başarının ülkedeki gençlere büyük bir örnek ve motivasyon olmasını temenni etti. Dışişleri Bakanlığı olarak bu konuda üzerlerine düşecek her türlü görevi üstlenmeye hazır olduklarını söyleyen Ertuğruloğlu, ülkede birçok yetenekli genç bulunduğuna işaret etti ve bu gençlerin ortaya çıkarılmasının ülke geleceği açısından büyük önem taşıdığına işaret etti.Türkiye adına Londra’daki yarışlarda koşan Kıbrıslı Türk sprinter Yiğitcan Hekimoğlu da, yarışta Kıbrıs Türk halkını temsil etmekten gurur ve onur duyduğunu vurguladı.

Hekimoğlu, KKTC’nin ambargolar altında olmasına rağmen kendisini sürekli çalışarak geliştirdiğini ve üst düzey yarışlara ülkesini temsil etmesinin gururunu yaşadığını belirterek, takım sporlarında olmasa da bireysel spor dallarında kendilerini gösterebildiklerini kaydetti. Yiğitcan ise, “Ülkemi ve gençlerimizi uluslararası üst düzey yarışlara katılarak tanıtmak ve temsil etmek bana onur ve gurur veriyor. Kıbrıs Türk gençliğine örnek olmaktan gurur duyuyorum. Ambargolar altında olsak da ülkemiz adına başarılı olmak için çalışmaya devam edeceğim” dedi.