Kısa film “Teslimat” İspanya’da iki festivalde yarışacak

Yönetmenliğini Doğuş Özokutan’ın üstlendiği, Kıbrıs Türk yapımı “Teslimat” adlı kısa film, İspanya’da iki festivalde yarışacak.

“Teslimat”, İspanya’daki ilk gösterimini, İspanyol Akademi Ödülleri’ne (GOYA) akredite, ülkenin en prestijli sinema etkinliklerinden “Festival de Cine de Zaragoza” adlı festivalde yapacak.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) katkılarıyla çekilen ve festival yolculuğuna geçen hafta dünyaca ünlü Torino Film Festivali ile başlayan “Teslimat”, İspanya’nın önde gelen iki film festivalinde binlerce başvuru arasından finalist olmayı başardı.

Film bu hafta İspanya’da önce “Festival de Cine de Zaragoza” ardından da “Festival Internacional de Cortometrajes Cineculpable”de finalist olarak yarışacak.

Kızının tedavi masraflarını karşılamanın tek yolunun bir grup mültecinin hayatıyla kumar oynamak olduğuna inanan bir şoförün hikayesini anlatan “Teslimat”ın başrolünde İzel Seylani var. Filmde Affet Aksakallı, Hulusi Özoğul, Neşet Haydaroğulları, Arda Aysın Sakallızade, Laura Albasha, Murat Vaiz ve Dilay Seylani’nin yanı sıra Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’na mensup pek çok oyuncu rol aldı.