Kişmir: “Anlam veremedik”

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) Başkanı Tigin Kişmir, KKTOK ve Kıbrıs Otomobil Kurumu (CAA) iş birliğiyle 2014’ten itibaren düzenlenen Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) ve Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC) “Lefkoşa Seyirci Özel Etabı”nın, Güney Kıbrıs Otomobil Kurumu tarafından iptal edilmesiyle ilgili dün bir basın toplantısı düzenledi.

Kişmir, parkurunun iptaline anlam veremediklerini söyledi.

Tigin Kişmir, Kıbrıs’ın güneyi ile kuzeyi arasında hayata geçirilen tek ortak uluslararası etkinlik olarak tarihe geçen Lefkoşa Özel Seyirci Etabı’nın “en başarılı iki toplumlu organizasyon” olarak gösterildiğini ifade etti.

Kıbrıs Rallisi’nin, Kıbrıslı Türk sporcuların kendilerini uluslararası bir şemsiyenin altında gösterebilecekleri tek tanınmış ve ada sınırlarını aşan tek organizasyon olduğunu kaydeden Kişmir, Kıbrıs Otomobil Kurumu’nun, 1-4 Haziran’da yer alan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin Lefkoşa Etabı’nı gerekçe göstererek Lefkoşa Özel Seyirci Etabı’nı iptal ettiğini belirtti. Kişmir, ortaya konulan bahanelerin tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi.