KKTC’de “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin özel gösterimi yapıldı
Date Added: 27 Ocak 2022, 11:11

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT ortak yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) özel gösterimi gerçekleştirildi.

Vizyona girdiği 1 Ocak 2022’de gününden itibaren gişe rekorları kıran ve salgın döneminde en çok izlenen film olan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren”in KKTC’deki özel gösterimi başkent Lefkoşa’da yapıldı.

Filmin özel gösterimine, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Başbakan Faiz Sucuoğlu ve eşi Ece Sucuoğlu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, milletvekilleri, TRT Genel Müdür Yardımcısı Hasan Öymez, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, milletvekilleri, askeri erkan ve çok sayıda davetli katıldı.

Gösterim öncesi basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, hem Türkiye hem de KKTC’nin terörle mücadele kapsamında yaşadıklarını hatırlattı, canını feda edenlere minnetlerini sunduğunu ifade etti.

Tatar, “KKTC’de Rum, Yunanlı ve EOKA’ya karşı şehit düşen, kendi hayatlarını feda eden on binlerce şehidimizin yanı sıra, Türkiye’nin terör örgütüne karşı verdiği mücadelesinde şehit düşenler de tabii ki bizlerin şehitleridir. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum ve her zaman Türk Cumhuriyeti’yle birlikte verdiğimiz mücadelenin milletimiz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha paylaşıyorum.” dedi.

Başbakan Sucuoğlu, filmin KKTC’de gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Filmin önemine dikkati çeken Sucuoğlu, “KKTC’de bu filmin özellikle bizlerle, vatandaşlarla, KKTC’de yaşayan Kıbrıslı Türklerle paylaşılması da ayrıca önemli bir durum. Dolayısıyla ben katkı koyan herkese çok çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.