KKTC’den giden belediye başkanları İskenderun Limanı’nda açıklamalarda bulundu
Date Added: 10 Şubat 2023, 11:31

Deprem bölgesine gitmek amacıyla İskenderun’a giden belediye başkanları, İskenderun Limanı’na varmalarının ardından açıklama yaptı.

Gönyeli Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu konuşmasında, özel sektör temsilcileri, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve askeri yetkililerle koordinasyon içerisinde çalıştıklarını belirterek, çalışma alanlarının muhtemelen Antakya olacağını kaydetti.

Alsancak-Lapta- Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, Türkiye’de büyük bir felaket yaşandığını söyleyerek, gelme amaçlarının yardımcı olmak olduğunu belirtti.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, havanın iyi olmasının birilerinin kurtarılması açısından ümit verici olduğunu söyledi. Şenkul, Türkiye’ye gelmelerinin de bir amacı olmuş olacağını da kaydetti.

Beyarmudu Belediye Başkanı Bülent Bebek, “Birlik olma zamanıdır, güçlü bir ekiple geldik, elimizden geleni yapacağız” dedi.

Yardım çalışması, Cumhurbaşkanlığı Deprem Kriz ve Koordinasyon Komitesi ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin, AFAD ve Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda yürütülüyor.

Yardım ekibi İskenderun Limanı’nda, Kırklareli Valisi Birol Ekici tarafından karşılandı.