Livaneli- Faranduri konseri cuma günü
Date Added: 16 Eylül 2015, 09:38

Lefkoşa ara bölgede cuma günü gerçekleşecek Zülfü Livaneli – Maria Faranduri konserini organize Kıbrıslı Türk ve Rum sivil toplum örgüt temsilcileri dün Dayanışma Evi’nde basın toplantısı düzenledi.
Toplantıda Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil ile PEO Genel Sekreteri Pambis Kritsis birer konuşma yaptı.
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, barış ve emek mücadelesinin birlikte yürüdüğüne işaret ederek, bugün ikiye bölünmüş bir ülkede barışın bir erdem olduğunun daha iyi anlaşıldığını ve emek mücadelesi yaparken aynı zamanda bölünmüşlüğün sıkıntılarının da yaşandığını anlattı.
Elcil, “Barışı ve adanın yeniden birleştirilmesini istiyoruz” diyen herkesi konsere beklediklerini de kaydetti.
PEO Genel Sekreteri Pambis Kritsis ise Kıbrıs’ta sınıf sendikacılığı hareketi olarak büyük bir sanatsal ve kültürel etkinlik düzenleyip, çözüm, barış ve yeniden birleşmeyle dünyada barış istemini duyuracaklarını söyledi.
Konserin, her yıl eylül ayında yaptıkları etkinliklerin bir devamı şeklinde düşünüldüğünü kaydeden Kritsis, müzakere sürecinin devam ettiği günlerde Kıbrıs emekçilerinin sesinin daha iyi duyulması, çözüm ve yeniden birleşme çağrısının yankı bulması adına önemli olduğunu kaydetti.
Kritsis, tüm halkı barış, çözüm ve yeniden birleşme adına etkinliğe katılmaya davet etti.