Londra Uluslararası Turizm Fuarı’nda KKTC standı göz dolduruyor

Dünyanın en büyük ikinci turizm fuarı olan Londra Uluslararası Turizm Fuarı bu yıl 40’ıncı kez kapılarını açtı. 182 ülkeden katılımcıların yer aldığı fuarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti standı da yerini aldı.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de fuara katıldı. 5 bin marka arasında Kuzey Kıbrıs’ın yerinin belli olduğunu belirten Üstel, Dünya Turizm Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sahip olduğu standın bir benzeri olmadığına vurgu yaptı. Bakan Üstel, “Bu standın güzelliğinden, sektör temsilcileri ile birlikte sektörlerin buluşmasından çok hareketli geçtiği her halinden bellidir. Yani bu mesaj nereyedir 2020’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İngiltere krallığında yaşadığı sıkıntıları ve turizmde yaşadığı gerilemeyi bu stand müjdecisidir ki 2020’de o yükselişi yaşayacağız” diye konuştu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Londra Dünya Turizm Fuarı’na en iyi şekilde tanıtıldığına vurgu yapan Bakan Üstel, konuşmasını “Ben inanırım 2020 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizm yılı olacak” dedi. Dünya turizminin buluşma noktası olan  Londra Uluslararası Turizm Fuarı’na bu yıl 182 ülke katılıyor. 3 gün boyunca 50 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak olan fuar, 3 milyar İngiliz Sterlini değerinde iş hacmi oluşturuyor. Turizm profesyonellerinin yanı sıra; hava yolları, oteller, tur operatörleri, finansman servisleri, restoran ve medya mensuplarını da ağırlayan Londra Uluslararsı Turizm Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti standı da göz dolduruyor. Sektörle ilgili çeşitli seminer ve konferansların da yapılacağı fuar, bugün sona erecek.