Milli Eğitim Bakanı Berova, Türkiye Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’la görüştü

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, Ankara’da Türkiye Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştü.
Bakanlıktaki Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen görüşmede, Yılmaz, milli eğitim alanında yapılacak çok iş olduğunu belirterek, “İstiyoruz ki Türkiye eğitim alanında hangi seviyeye geldiyse Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bir adım daha önde olsun” dedi.
Yılmaz, eğitim alanında yenilikler yapıldığını belirterek, “Bu bitmeyen bir iştir. Bu bitmeyen işte, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı ile birlikte çalışmakta ve halklarımız ve milletlerimiz için eğitim alanında en iyi ürünü, en iyi hizmeti verme doğrultusunda büyük bir gayret gösteriyoruz. KKTC ile eğitimin her alanında iş birliğine, anaokulundan yükseköğretime kadar her alanda çalışmaya hazır olduğumuzu bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.
Berova da “Anavatan Türkiye’mizle olan yakın işbirliğimiz çok yıllar öncesine dayanmaktadır. Kıbrıs’taki milli eğitim yasasında ifade edilmektedir ki milli eğitimin temel unsurlarının Atatürk ilke ve inkılapları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti eğitimiyle eş zamanlı yürütülmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.