ODTÜ Kıbrıs Elektrik Elektronik Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Cumali Sabah dünyanın en etkili bilim insanları arasında gösterildi
Date Added: 08 Kasım 2021, 11:38

ABD ve Hollanda’dan araştırmacıların akademik yayıncılık kuruluşu Elsevier desteğiyle yürüttüğü çalışmada 2020 yılının en etkili bilim insanları yayınlandı.

ABD Stanford Üniversitesinin koordinatörlüğünde ABD’li ve Hollanda’dan bilim insanlarının dünyanın en etkili bilim insanlarını belirlemek için yürüttüğü ve sonuçları ilk defa 2020’de açıklanan çalışma 2021 yılı verileriyle güncellenerek yeniden yayınlandı. 2020’de yayınlanan listelerde de hem tek yıllık değerlendirmede hem kariyer boyu değerlendirmede listeye giren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Elektrik Elektronik Mühendisliği Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cumali Sabah bir kez daha dünyanın en etkili bilim insanları arasında gösterildi.

Bu yıl yayınlanan listede dünyada ilk %2’lik dilime giren 190 bin 63 bilim insanı listelendi. Prof. Dr. Cumali Sabah hem 2020 yılı değerlendirmesinde hem de yeni verilerle güncellenen kariyer boyu etki listesinde yer alarak dünyanın en etkili bilim insanları arasındaki yerini korudu. Listede kampusun adı “Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu” şeklinde Türkçe olarak yer aldı.