Olağan Denemeler, Festival Internacional de Cine de Monterrey’de

Yönetmenliğini Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftcioğlu’nun birlikte üstlendiği “Olağan Denemeler” adlı kısa film Meksika’nın en prestijli festivallerinden biri olan “Festival Internacional de Cine de Monterrey”e seçildi.
Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3 bin başvuru arasından festivalin uluslararası kısa film yarışmasına seçilen Olağan Denemeler, “Cabrito de Plata” ödülünü kazanmak için yarışacak.
Meksika’nın en önemli 5 film festivalinden biri olarak kabul edilen ve ülkenin kuzeyindeki en büyük sinema etkinliği olan “Monterrey Uluslararası Film Festivali”, 22-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu yıl festivale 90 ülkeden 2 bin 893 başvuru yapıldığı ve bunun festival tarihindeki en yüksek başvuru sayısı olduğu belirtilerek, bu yıl festival çerçevesinde toplam 89 film gösterileceği açıklandı.
Olağan Denemeler, “12. Monterrey Uluslararası Film Festivali”ndeki gösterimle birlikte Meksika’da üçüncü kez gösterilmiş olacak. Olağan Denemeler, dünya prömiyerini yaptığı Nisan 2015’ten bu yana, 19 farklı ülkede 30’dan fazla uluslararası festivalin resmi seçkisinde (official selection) yer aldı ve ikisi ABD biri de Brezilya’dan olmak üzere üç ödül kazandı.