Özersay, Qureshi ile görüştü ve “Turkish Heritage Organization”da yuvarlak masa toplantısına katıldı

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay New York’ta Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmood Qureshi ile bir araya geldi.

New York’taki temaslarını sürdüren Özersay, Qureshi ile BM Genel Merkezi’nde görüştü.  İki ülke ilişkileri ve bölgesel konuların ele alındığı görüşmede, ayrıca KKTC’de öğrenim gören ve çalışan Pakistan’lı vatandaşların durumu da görüşüldü.

Özersay, görüşmeyle ilgili “Ülkemizde gerek çalışma hayatında, gerekse öğrenci olarak bulunan hatta vatandaşımız olan Pakistan uyruklular var. Bunu da dikkate alarak bugün BM Genel Merkezi’nde Pakistan Dışişleri Bakanı Sn. Kureyşi ile bu konuları ele aldığımız çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Kendileriyle temasımız bundan sonra da devam edecek” açıklaması yaptı.

Özersay, New York temasları kapsamında, dün akşam Turkish Heritage Organization isimli düşünce kuruluşunda bir yuvarlak masa toplantısına katılarak konuşma yaptı. Özersay, konuşmasında Kıbrıs sorununa ve bölgedeki doğal gaz konularına dair değerlendirmelerini paylaşarak soruları yanıtladı.