Prof Dr. Serakıncı İtalya Sağlık Bakanlığı’na bilimsel danışmanlık yapacak
Date Added: 06 Nisan 2015, 10:27

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Centre Of Excellence Başkanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı İtalya Sağlık Bakanlığı’na bilimsel danışmanlık yapacak.
Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence Başkanı ve Center of Excellence’a bağlı “Kanser Tanı ve Araştırma Araştırma Merkezi”’nin kurucu başkanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı alanında dünya literatürüne geçen başarılı çalışmaları nedeniyle İtalya Sağlık Bakanlığı tarafından İtalya’da klinik ve biyomedikal araştırmaları geliştirmek ve yürütmek üzere Bakanlık bünyesinde “Scientific Excellence” danışmanlığı yapması için davet edildi.
İtalya Sağlık Bakanlığı’nın resmi davetini olumlu yanıtlayan Serakıncı, klinik ve biyomedikal araştırmalar alanında İtalya genelindeki sağlık politikasını oluşturacak ve yönlendirecek bilim insanlarından oluşan danışmanlar topluluğunun bir üyesi olacak.
Dünya çapında kanser kök hücre ve genetik alanında gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla bu alandaki önemli bilim insanları arasında yer alan Prof. Dr. Serakıncı, 2004, 2006, 2010 ve 2014 yıllarında dört kez dünya literatüründe ilk 10’a girmiş ve 2014 yılında dünya literatüründe bu alanda en çok okunan ilk on makalenin yazarı olma vasfını taşıyor.