Saner: “Görüş birliği ve tam uyum bir kez daha teyit edildi”

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmelerini değerlendiren Başbakan Ersan Saner “Aramızdaki görüş birliği ve tam uyum yaptığımız toplantıda bir kez daha teyit edildi” vurgusunu yaptı.

Başbakan Ersan Saner, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile çalışma toplantısında bir araya gelmesinin ardından sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Çavuşoğlu ile Kıbrıs konusundaki son gelişmeleri değerlendirdiklerini belirten Başbakan Saner, egemen eşitlik temelinde iki devletli çözüm politikasına Türkiye’nin desteğini anımsattı ve “Aramızdaki görüş birliği ve tam uyum bir kez daha teyit edildi” dedi.

Saner, “Umarız BM ve AB başta olmak üzere Kıbrıs’la ilgili tüm uluslararası kuruluşlarla, devletler Kıbrıs’ta var olan gerçekleri görür ve bir an önce Rum tarafının doğru yola gelmesini sağlar” ifadelerini kullandı.

Başbakan Saner’in paylaşımı şöyle: “Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği çalışma yemeğinde ülkemizde bulunan Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Kıbrıs konusundaki son gelişmeleri değerlendirdik. Hükümetimizin Anavatan Türkiye ile Cumhurbaşkanımız Tatar tarafından ortaya konulan Kıbrıs konusuna egemen eşitlik temelinde iki Devletli bir çözüm bulunması politikasına desteği tamdır. Aramızdaki görüş birliği ve tam uyum yaptığımız toplantımızda bir kez daha teyit edildi. Umarız BM ve AB başta olmak üzere Kıbrıs’la ilgili tüm uluslararası kuruluşlarla Devletler Kıbrıs’ta var olan gerçekleri görür ve bir an önce Rum tarafının doğru yola gelmesini sağlar.