Sennaroğlu, Eroğlu ile Ankara’da bir araya geldi

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Önder Sennaroğlu, Ankara ziyareti kapsamında Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile bir araya geldi.
Görüşmede, KKTC’de ciddi su sıkıntısı yaşandığını söyleyen Sennaroğlu, yıllarca Türkiye’den KKTC’ye nasıl su getirilebileceğinin tartışıldığını, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geniş vizyonu sayesinde 28 Ekim’de suyun adaya ulaşacağını kaydetti.
Sennaroğlu, “Suyun bir damlasının dahi heba edilmeden yönetilip kullanılması ve KKTC’nin gelişimi için harcanması konusunda kararlılıkla uğraş vereceğiz” dedi.
Sennaroğlu, son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı Türkiye devlet ve hükümet yetkilileri ve Türk halkına başsağlığı da diledi. Sennaroğlu, “Türkiye güçlü bir devlettir, terör olaylarının da üstesinden gelecektir” dedi.
TC Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da, Sennaroğlu ve heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Eroğlu su temin projesi kapsamında 7 Ağustos tarihinde son borunun takıldığını hatırlatarak, “Sayın bakanla birlikte buna şahit olduk, bunun da haklı gururunu yaşadık” dedi.
Bakanlıklarının Kıbrıs ile ilgili çok büyük yatırımları bulunduğunu, 75 milyon metre küp su temin edecek hattın bakanlıkları tarafından projelendirildiğini, Kıbrıs’taki ana dağıtım sisteminin de ilave edilmesiyle projenin 1.6 milyar TL’ye mal olduğunu yineleyen Eroğlu, daha önce de göletler ve isale hatları alanında birçok yatırım yapıldığını kaydetti.
Eroğlu, şimdi de orman ve mesire alanı oluşturulması için çalışma yürüttüklerini, Geçitköy Barajı’nda da böylesi bir mesire alanının inşaatının sürdürüldüğünü ifade etti.