Serdar Denktaş: “Tepkiyi döner dönmez doğru yola sokacağız”
Date Added: 12 Mart 2015, 10:47

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Kıbrıs’ta bir temsilcilik açmak için girişimde bulunmasına

yönelik tepkilere cevaben yaptığı açıklamada, “Kıbrıs’ta bu konuda belli ki eksik bilgiden veya tamamen bilgisizlikten bir tepki doğdu. O tepkiyi de döner dönmez doğru yola sokacağız inşallah. Bu nedenle konuyla ilgilenen ve Türkiye’den izleyip ‘nedir bu Kıbrıslıların yaptığı’ diye üzüntü duyan Anadolu insanından da ben, Kıbrıs Türk halkı adına özür dilemek isterim. Bu yanlış beyanatlar, neticede bir bilgisizliğin sonucu ortaya çıkmış. Onu da gidereceğiz” diye konuştu.
Heyetler arası görüşme, daha sonra basına kapalı devam etti.

Serdar Denktaş ise dün Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile yaptığı görüşmelerde, KKTC’deki orta vadeli planları duyurduğunu ifade etti.
Denktaş, turizmde bu yıl ortaya çıkan krizin aşılması ve Türkiye’nin geniş tanıtma ağı içinde yer almaları konusunda da bakanlarla son derece faydalı görüşmeler yaptıklarını söyledi.
Denktaş, 2016-2018’de yeni bir programın gündeme geleceğini ifade ederek, Başbakan Yardımcısı Arınç ile bu programa yönelik düşünceleri paylaşacaklarını söyledi.