Siber ve Kalyoncu Kanbay’ı ayrı ayrı kabul etti
Date Added: 30 Temmuz 2015, 11:01

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, görevine yeni başlayan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ı kabul etti.
Büyükelçi Kanbay, resmen görevine başladığını ifade ederek, “sizinle komşuyuz, çok güzel ilişkilerimiz olacak. Birlikte bu güzel ülkenizde güzel işler yapacağız” dedi.
Meclis Başkanı Sibel Siber de, Büyükelçi Kanbay’a görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, güzel bir ülkede yaşadıklarını ve hep birlikte, el birliğiyle, işbirliğiyle güzel günlere ulaşacaklarını vurguladı.
Öte yandan Başbakan Ömer Kalyoncu da Türkiye’nin yeni Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ı kabul etti.
Başbakanlık’ta gerçekleştirilen kabulde konuşan TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC’de göreve başlamaktan dolayı memnun ve mutlu olduğunu söyledi.
Hem gönlünde hem de zihninde çok güzel projeler olduğunu dile getiren Kanbay amaçlarının hep birlikte daha refah içinde yaşayan, daha güçlü ve daha rekabet edebilir, daha başı dik yürüyen bir Kıbrıs Türk halkı ve devleti oluşturabilmek olduğunu söyledi.
Başbakan Ömer Kalyoncu ise,TC’nin kendilerine yaptığı katkıları her zaman önemsediklerini ve değerli bulduklarını, bu katkıya ihtiyaçları olduğunu, bunun devam edeceğini bildiklerini ve katkılar nedeniyle de Türkiye’ye teşekkürü bir borç bildiklerini söyledi.