Sucuoğlu: “Hükümet çarşambaya kadar netleşecek”
Date Added: 14 Şubat 2022, 12:06

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Faiz Sucuoğlu, öyle veya böyle bir hükümetin kurulacağını, çarşambaya kadar durumun netleşeceğini söyledi.

Sucuoğlu, hükümet görüşmelerinde birinci turu tamamladıklarını kaydetti. Hafta sonu yapacakları değerlendirmelerin ardından hükümetin şekilleneceğine inanç belirten Sucuoğlu, CTP ile de 11 Şubat Cuma günü olumlu bir görüşme yaptıklarını ve bugün net cevap alacaklarını dile getirdi.

TAK muhabirine hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Sucuoğlu, ilk tur görüşmeleri 11 Şubat Cuma günü CTP ile yaptıkları ve olumlu geçen görüşme ile tamamladıklarını kaydetti.

Sucuoğlu, YDP, DP ve HP ile yaptıkları görüşmelerin ardından CTP ile görüştüklerini hatırlatarak, CTP’nin MYK’sının toplanacağını, sonrasında ön bilgi alacaklarını belirtti.

UBP’nin hükümet görüşmelerini yürüten komitesinin toplanıp, durum değerlendirmesi yaptığını ifade eden Sucuoğlu, birinci turu tamamladıklarını, şu an için net bir durumun ortaya çıkmadığını ancak hükümetin Çarşamba gününe kadar netleşeceğini kaydetti.

“Öyle veya böyle bir hükümetin kurulacağını” ifade eden Sucuoğlu, hafta sonu hükümetin şekil alacağını, son toplantıların yapılacağını kaydederek yüksek ihtimal nasıl bir hükümet kurulacağının ortaya çıkacağına inanç belirtti.