Sucuoğlu: “Önümüzdeki hafta hükümeti netleştiririz diye düşünüyorum”
Date Added: 11 Şubat 2022, 10:32

Hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi (UBP), Halkın Partisi’ni (HP) dün ziyaret etti.

Görüşmeye, UBP Genel Başkanı, Başbakan Faiz Sucuoğlu, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, İçişleri Bakanı Kutlu Evren ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu katıldı.

HP heyetinde ise HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Milletvekilleri Ayşegül Baybars ve Jale Refik Rogers ile parti yetkilisi Gülşah Manavoğlu yer aldı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin sonunda basına açıklama yapıldı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu konuşmasında, HP ile daha önce gayri resmi görüştüklerini fakat dün resmi görüşme yaptıklarını ve heyet olarak düşüncelerini paylaştıklarını kaydetti.

Heyetin, daha önceki hükümetlerdeki Bakanlar Kurulu’nda birlikte çalıştıkları arkadaşları olduğunu ve görüşmenin samimi bir ortamda geçtiğini dile getiren Sucuoğlu, görüşmede Halkın Partisi Genel Başkanı ve Milletvekillerinin de kendi düşüncelerini ortaya koyduğunu söyledi.

Dört parti ile resmi ziyaretlerini bugün CTP’ye ziyaretleriyle tamamlayacaklarını, daha sonra da değerlendirme yapacaklarını, gerekli görmeleri halinde belli partilerle hükümeti kurma çalışmaları açısından tekrardan görüşme talep edebileceklerini dile getiren Sucuoğlu, “bugün (dün) olumlu, gayet güzel görüşme oldu. Samimi ortamda düşüncelerimiz paylaşıldı. Bu düşünceleri büyük ihtimalle bugün öğleden sonra veya cumartesi günü değerlendirip tekrardan önümüzdeki hafta başı gerekli görülürse ziyaretler devam edecektir. Önümüzdeki hafta çıkmadan da hükümeti netleştirmiş olacağız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.