Tatar : “Bölgede çok önemli gelişmeler yaşanmakta, bir kırılma noktasındayız”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, bölgede çok önemli gelişmeler yaşanmakta olduğuna  dikkati çekerek “Bir kırılma noktasındayız. Ya Türkiye ile birlikte haklarımızı savunacak daha güzel, daha refah günlere doğru ilerleyeceğiz, ya da, başkalarının oyunlarına kanıp, güvenliğimizden, özgürlüğümüzden olacağız” dedi.

Başbakan Tatar  gerçekleştirdiği ziyaretlerde, bölgede çok önemli gelişmeler yaşanmakta olduğuna dikkati çekerek “ Bir kırılma noktasındayız. Ya Türkiye ile birlikte haklarımızı savunacak daha güzel, daha refah günlere doğru ilerleyeceğiz, ya da, başkalarının oyunlarına boyuna kanıp, güvenliğimizden, özgürlüğümüzden olacağız” dedi.

Rum tarafının her konuda bildiğini okuduğunu, Kıbrıs Türk halkını kendine eşit, ada yönetimi ve zenginliklerini paylaşacağı bir ortak olarak görmediğini, tam tersine Kıbrıs Türkü’nü azınlık statüsüne düşürmeyi hedeflediğini söyleyen Başbakan Tatar, şöyle konuştu:

“ Federasyon 1977’den bu yana 43 yıl görüşüldü. Olmadı. Rum haklarımızı gasp etti, ediyor. Artık buna bir dur demek lazım. Bunun için Türkiye ile birlikte proaktif bir siyaset izliyoruz. Sondaj çalışmaları, Maraş açılımı, iki devletli çözümün masaya getirilmesi talebimiz bu politikanın ürünüdür”.