“Teslimat” üç GOYA festivalinde daha finalist
Date Added: 04 Ekim 2021, 10:31

Kıbrıs Türk yapımı “Teslimat” isimli kısa film, Ekim ayı içerisinde aralarında İspanyol Akademi Ödülleri (GOYA) için ön eleme yapan üç festivalin de bulunduğu çeşitli uluslararası festivallerde yarışacak.

Yönetmenliğini Doğuş Özokutan’ın, yapımcılığını Vasvi Çiftcioğlu’nun üstlendiği kısa film, biri Portekiz’de, yedisi İspanya’da olmak üzere toplam sekiz uluslararası festivalin daha resmi seçkisine girmeyi başardı.

Çekimleri Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), post prodüksiyonu ise Kültür Dairesi’nin katkıları ile yapılan “Teslimat”ın gösterildiği ülke sayısı 11’e, seçildiği uluslararası festival sayısı ise 39’a yükselecek. Başrolünde İzel Seylani’nin yer aldığı kısa film kızının ameliyat masraflarını karşılamak için bir grup mültecinin hayatıyla kumar oynayan bir şoförün hikayesini anlatıyor.

İspanya’da daha önce iki kez İspanyol Akademi Ödülleri GOYA için ön eleme yapan festivalden ödül kazanan “Teslimat”, Ekim ayında üç GOYA festivalinde daha yarışacak. Bu festivallerle birlikte “Teslimat’ın finalist olduğu GOYA’ya akredite festival sayısı sekize yükselecek.